Ib Laursen Velourbånd på spole - 10 m "Chocolate"
39,00 kr.
Du har af dette produkt i din kurv.
På lager
Levering til GLS Pakkeshop 39,00 kr.
Eller levering til døren med GLS 59,00 kr.
Bestil før søndag d. 23. august 14:00:00 og vi forventer din ordre vil blive leveret mandag d. 24. august
Ib Laursen Velourbånd på spole - 10 m "Chocolate"
Tilføj et strejf af fløjlsblød luksus til dine kreationer
Forestil dig at tilføje den sidste, smukke detalje til en omhyggeligt udvalgt gave. Dette udsøgte velourbånd fra Ib Laursen, i en dyb og varm chokoladefarve, tilfører et strejf af taktil varme og diskret elegance til alle dine kreative projekter.
Højdepunkter
- En fyldig og varm nuance: Den dybe 'Chocolate'-farve bringer en følelse af varme og raffinement til din gaveindpakning eller dine dekorationsprojekter og komplementerer smukt naturmaterialer og kraftpapir.
- Ti meter kreativt potentiale: Med en generøs længde på 10 meter har du rigeligt af dette smukke bånd til at binde sløjfer, pynte kranse eller give talrige gaver den helt særlige afslutning.
- Vidunderligt blødt og taktilt: Fremstillet af blødt polyestervelour er dette 1 cm brede bånd vidunderligt blødt at røre ved. Det bindes smukt og skaber dejlige, fyldige sløjfer, der holder formen.
Perfekt til...
- Giver smukt indpakkede gaver et luksuriøst og personligt præg.
- Ideelt til at binde om hjemmelavet syltetøj eller bagværk for en hjertevarm gave.
- Skaber elegante ophæng til dit yndlingsjulepynt.
- Forskønner en enkel naturkrans til en stemningsfuld efterårsdekoration på døren.
- Smukt til at binde om en samling breve eller en særlig dagbog med omhu.